Nieoczekiwane zwroty akcji, niezwykłe spotkania i przygody – poznajcie Franię i Bronka! Już jakiś czas temu miałam przyjemność zaprojektować karty pracy dla Muzeum Emigracji w Gdyni „Frania, Bronek i tajemniczy czasowrotek”.
Wybierzcie się wraz z dziećmi w podróż w czasie z Franią i Bronkiem. Na pewno będzie co robić!
karty pracy do pobrania ze strony Muzeum:
„Pewnego zimowego dnia Muzeum Emigracji w Gdyni odwiedziło rodzeństwo. Frania i Bronek Śmigiełko często przychodzą do Muzeum w gdyńskim porcie. Uwielbiają biegać po ekspozycji, wyobrażając sobie, że podróżują w czasie do odległych miejsc przedstawionych na wystawie. Lubią też obserwować przepływające statki przez wielkie, szklane okna.
Nie jest tajemnicą, że w Muzeum pracuje ciocia Frani i Bronka, z którą rodzeństwo uwielbia spędzać czas. Frania i Bronek znają Muzeum jak własną kieszeń. Tym razem ciocia dała im więc zadanie. Wyjęła z biurka książkę, która wyglądała na bardzo starą. Następnie poprosiła dzieci, aby odłożyły ją do biblioteki na wystawie. Dzieci dokładnie wiedziały, gdzie znajduje się biblioteczka. Było tam też tylko jedno puste miejsce na książkę. Z początku nie chciała ona się tam zmieścić, ale Frania i Bronek zaczęli napierać na jej grzbiet z całych sił, aż nagle stało się coś niespodziewanego!”
  • „Frania, Bronek i tajemniczy czasowrotek” karty pracy
  • Klient Muzeum Emigracji w Gdyni